Hz. Mevlana’nın 738’inci Vuslat yıldönümü dolayısıyla Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Şeb-i Arus törenlerine yoğun ilgi gösterildi. Gecede Konya Mevlevi Topluluğu’nun sunduğu Mevlevi Mukabelesi beğeniyle izlendi.

Kepez Belediyesi tarafından Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 738’inci Vuslat yıldönümü, Kepez Spor Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Milli Savunma eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNÜL ADAMLARINI İZLİYORUZ

Törende konuşma yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, etkinliği Antalya’nın dört bir yanındaki Mevlana dostlarıyla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Acaba hangi düşünce ölüm gününü düğün gecesi olarak niteler. Ölüm gecesini, rabbine kavuşma gecesi olarak niteleyen Mevlana’nın büyülü dünyasındaki özellikleri, güzellikleri, incelikleri hepimizin görebileceği bir program olmasını diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu ülkenin manevi haritası üzerinde önemli izler bırakmış gönül adamlarının izlerini sürmeye devam ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

İLGİYLE TAKİP EDİLDİ

Şeb-i Arus törenlerinde Konya Mevlevi Topluluğu tarafından Sema’ sunuldu. Nadir Karnıbüyükler önderliğinde sunulan Mevlevi Mukabelesi, izleyenler tarafından ilgiyle takip edildi.

 antalya-da-seb-i-arus-toreni-3192134_o